21.12.12

LOOV laadakülastused - osa II

LOOV heegeldatud jõulu 'tuled'

Esmalt loe selle postituse esimest osa siit ja enne kui täielikult pühade režiimile üleminek toimub, siis veel täpsem kokkuvõte igast laadast kus käidud sai ja mis siin-seal populaarne oli.


______

AnniMoodi ja Inga ehted
8.detsembril toimus päris mitu üritust päris mitmes Eesti kohas. Kui Tartus oli Kellawärk, siis sinna sai vaid Disainimaja kaudu LOOV asjad eksponeeritud. Ise aga otsustasin hoopis kodulinna Põlva laadale müüma tulla. Peab aga tõdema, et see käik läheb kirja vaid kui kogemuse ja õpetusena järgmisteks valikuteks. Ehk siis oli täielik pettumus korralduse osas. Kvaliteedifiltrit ei olnud, kohal oli kõike, ka turukaupa, odavat sädelust. Külastajaid oli vähe ja taustaks hirmus muusika. Müügitulemiused vastavalt kõige halvemad kokkuvõttes.

Ehtemüüjaid oli palju ja enam-jaolt sarnase kaubaga, kindlasti jäid paljud käiguga miinusesse. LOOV valikust osustusid aga populaarseimateks AnniMoodi ja Inga ehted.

______

Jane sõstrad
Samal päeval oli pool kokku kogutud kaubast aga Alatskivi Lossi jõuluturul koos minu õe Maarjaga. Tagasisidena sain teada, et sealne ruum oli võrdlemisi väike, mis aga ilmselt oli positiivne mõjutus müüjate valikul, kuigi ka seal oli nö massitoodangut, oli see ilus ja kvaliteetne. Esindatud oli palju piirkonnale omast toidukraami ja käsitööd. Ehete kohapealt oli aga LOOV üks kahest ja seega edukas. Populaarseimad olid taaskord Inga ehted ja mitte kaugel maas Jane's Addiction sõstrakõrvarõngad. 

Tegemist oli kõikidest müügitulemustest edukaimaga meie jaoks. Ilmselt osa sellest ka põhjusel, et lossil oli ka muud põnevat pakkuda ja kes juba kohale sõitis, ka ostma läks.

______

we LOOV Origami
Nädal hiljem läksime Maarjaga koos aga minu Kunstikooli aegu meenutama TKK laadale Nooruse galeriis. Kuna müümas olid endised ja praegused tudengid, siis oli kohal muidugi kvaliteetne disain, kunst ja käsitöö. Väga spetsiifiline valik.

Müügitulemuste poolest särasid siin minu enda origami ehted. Üldiselt jäi aga tulemus Põlva laadaga koos viimasele kohale. Paljus oli süüdlaseks ilmsel liiga vähene reklaam väljaspool kunstikooli oma ringkonda. Üritus oli aga siiski igati mõnus ja saab ka järgmine aasta külastatud.

______

Ebaheli laud Müürilillel
Ajastumise mõttes langes kõik hästi kokku ja juba järgneval päeval toimus Tartu Loomemajanduskeskuses Müürilille täika. See on üritus, mis igati külastamist väärt - mõnus atmosfäär, sõbralikud inimesed ja minu puhul ka loomeka mälestusi värskendav.

Kuna täika on ikkagi täika, siis enamjaolt oldi kohal riiete, raamatute, vinüülide jm kasutatud kraamiga. Viimase jõulueelse ürituse jaoks olid aga ka meile lisaks Ebaheli oma jõuluhõngulise kaubaga kohal. 

Müük oli üldiselt hea, jäädes laatade osas Alataskivi järel teisele kohale. Kogu teenistus jaotus küllaltki ühtlaselt (ainult) AnniMoodi, Inga ja LOOV omaloomingu vahel.

______

Tikobella kaelaketid
Kui juba hoog sees, pidi ka viimast võtma logistiliselt hästi kättesaadavatest kohtadest. Seega pakkisin ennast pühapäeva varahommikul teele Kanepi poole (kus asuvad minu juured ja lähedal maakodu). See oli kõige väiksema koha laat. Selline klassikaline seltsimaja üritus, müüjaid mitut sorti, enamjaolt aga omaloomingu ja muidu täitsa ilusaga väljas. Müügitulemised olid paremad kui Põlvas ja Nooruses ning lemmikuteks osutusid Lili (Backbone Stuudio), Inga ja Tikobella ehted.

Kuigi uni oli eelneval ööl jäänud väheseks ja külm väljas vägagi näpistav bussijaama minne, siis tore atmosfäär ja maailma kõige lahedam moose müüv härra minu vastas lauas, tegid päeva väga mõnusaks.

______

Maarja - 'we LOOV art' esindaja
Alatskivil ja kaaslane Müürilillel
Laatadele lisaks mõtlesin aga teha ka eksperimendi nö otsepakkumisega. Ehk siis pakkisin kõik mis üle jäi uuesti kohvrisse ja laotasin laiali oma ema töökohas, kus enamus kollektiivi moodustavad naised. Otsus oli õige. Kahe päevaga, mil asjad lihtsalt vaikselt kontoris seisid, liikus sõna küllalt kiiresti ja müügitulemus ulatus peaaegu Alatskivi laadani, ületades kõiki teisi müüke.

Sealsete naiste absoluutne lemmik oli AnniMoodi ehtevalik, üllatuslikult jäi aga täitsa ilma huvita seni igal pool paremini müünute seas olnud Inga ehted. Ka seni tavapärasest vähem populaarne Tikobella valik sobis kontorimüügis paremini ja koos Anniga need ainukesteks ostetuteks kujuneisd.

....

Lühidalt siis kujunes mulle õppetunniks valida pigem väikesed laadad, kus konkurents väiksem ja üldiselt olemine mõnusam, eeltööna tuleb kindlasti uurida mis nö kvaliteedikontroll üritusel on. Juhul kui järgmine aasta tujndub ka, et väikese jõulutuuri peaks tegema, siis Alatskivi, TKK ja Kanepi laat ilmselt sõelale jäävad, miks mitte ka katsets nt Võrus (kuhu turukaupa ei lasta) ja teistes väiksemates kohtades. Ka Müürilillel ilmselt ka tulevikus oma nägu näitan.Selline pikk postitus siis seekord, ehk on kasuks neile, kes ka oma loomingut (rohkem) laatadel müüa plaanivad. Üldiselt oli mul igaljuhul tore ja ilmset teinekordki.

No comments:

Post a Comment