15.8.12

Oona Tikkaoja "Nemad meie vastu"

Projekti 'we LOOV exhibition Telliskivi Loomelinnakus' teine Soomest pärit näitus toob Tallinnasse peamiselt installatsioonidele pühendunud visuaalkunstniku Oona Tikkaoja näitusega “Nemad meie vastu”. 

Kaks nädalat kestval näitusel saab näha inimkujulisi tekstiilskulptuure, mis nagu pealkiri reedab vastanduvad aga samas ka suhestuvad vaatajatega. Tingituna kunstniku kiirest kunstiprojektidega täidetud elutempost on ta installatsiooni kirjeldades napisõnaline. Öeldes vaid, et “Installatsioon on erinevatest inimestest, mõned neist üritavad sind kaitsta kuid tulemusena hakkavad hoopis piirama,” jättes seega vaatajale avastamise ja tõlegendamise ruumi. 

Turkus elav Tikkaoja on õppinud kunsti erinevates koolides Turkus, Lapimaal, Prahas ja Helsingis ning hetkel omandab Aalto Ülikoolis doktorikraadi ja peab loenguid kultuurikorralduse teemadel. Viimastel aastatel peamiselt väljaspool galeriisid oma töid esitlenud kunstniku jaoks on see esimene isikunäitus üle kahe aasta ning esimene etteaste Eesti publiku ees. 

Näitus avatakse reedel, 17.augustil kell 18:00 ja jääb avatuks 31.augustini. 
Telliskivi Loomelinnaku galeriidesse pääseb esmaspäevast reedeni kell 9-18. 

Tartus tegutsenud LOOV galeriist alguse saanud 'we LOOV exhibition' projekt toob augusti ja septembri kuus Telliskivi Loomelinnakusse kokku nelja Soome ja kolme Eesti kunstniku loomingut. Antud näitus asendab 1. augustil avanenud Pia Pikkori näitust “Aktid” kolmanda korruse galeriis. Teisel korrusel jätkub aga Hanna Peräkylä ja Kaija Hinkula rohkelt positiivset vastukaja saanud näitus “Second Ground”. 

No comments:

Post a Comment