2.4.11

Maria Laanelepp "Unknown Album / Tundmatu album"


Esmaspäeval, 4.aprillil, kell 19:00 avatakse LOOV galeriis Maria Laanelepa fotonäitus "Unknown Album/ Tundmatu album"

Võrumaalt pärit ning nüüd Tartus elavale kunstnikule on näitusel on kaks eesmärki - esiteks anda ülevaade mõnede Võrumaal tegutsenud bändide viimase seitsme aasta esinemistest, teiseks tuua kõvaketastelt vaatajateni hulk kogunenud fotosid, mida siiani on näinud vaid kitsad ringkonnad.

Valdava osa näitusest moodustavad ansambli Apex11 kontserditel pildistatud fotod. Laanelepp on umbes 2/3 bändi tegutsemisajast olnud nendega väga lähedalt seotud ja kaasas käinud nii Eesti- kui väliskontserditel. Suur osa fotodest ongi pildistatud 2008. aasta kevadel Itaalias, Bagnagavallos. Lisaks Apex11-le on kaamera ette jäänud legendaarne Hetero, Analysis, Evergreen86 ja paljud teised. Kümnetest tuhandetest kaadritest on näitusel vaid paarkümmend parimat. Tehniliselt pole kõik fotod võib-olla õnnestunudki, kuid need on välja valitud mingitel muudel põhjustel. Lisaks on fotodelt asjatundlikule silmale näha ka digitaalfotograafia kiire areng nende aastate jooksul.

Kui Apex 2010. aasta augustis tegevuse lõpetas, lõppes ka Laanelepa jaoks üks tähtis etapp elust. See näitus on parim viis otsad kokku tõmmata.

Näitus jääb avatuks 13.aprillil

No comments:

Post a Comment