30.12.09

Postimees kirjutab ....

... Loov galerii kohta nõnda:


Galerist Helen Puistaja

Omamoodi näituste rida ajab samas majas galerii Loov, mida juhib Helen Puistaja. Näiteks jõulude eel oli seal võimalik vaadata valgusteid, mis valmisid sealsamas õpikojas disainituru aegu.

«Loov-galeriis on mõnigi noor andekas ja – ma arvan ka – tulevane suur kunstnik saanud oma võib-olla esimese näituseprooviga hakkama,» ütles Raul Oreškin. «Mulle tundub, et Helenil on päris hea vaist näituste väljaotsimisel. Väljapanekud on tema ea kohased, puudutavad uut generatsiooni.»

Näituste külastatavus on Oreškini sõnul päris suur. «Loov-galeriis vaatab reeglina kolm nädalat avatud väljapanekut keskeltläbi 150 inimest,» lisas ta. «See on Tartu kohta päris hea tulemus.»

Teised kavatsused

Kiita saanud galeristil olid aga algul hoopis teised kavatsused. «Inkubaatorisse sisenes minu osaühing Elele Manu galeriikohviku äriplaaniga,» meenutas Helen Puistaja. «Äriplaan, mille kirjutamist sai alustatud majanduse päikesepaistelisel ajal, oli paljutõotav.»

Ootused ja lootused olid suured, kuid erinevate takistuste tagajärjel sai galeriikohvikust hoopiski müügi- ja kunstigalerii. Kuigi neiu oli asjade sellise kulgemise pärast alguses kurb ning galeristiamet nõuab veel praegugi harjumist, on ta aru saanud, et valitud tee oli õige. «Galerii oli ja on siiani mulle väljakutse,» lisas ta.

Tööl käimine tundub Puistajale seetõttu ja ka Kalevi 13 maja asukate pärast meeldiv.

«Alustusraskuste järel on inkubaator hästi toimima hakanud. Maja poolt on julgustajad alati abiks ja kaasinkubantide hulgas on toredaid sõpru,» märkis ta.

«Vaikselt hakkab tekkima ka loodetud koostöö ettevõtete vahel. Aasta lõpuks olen palju juurde õppinud ja tagapeas kummitavad ideed järgmiseks aastaks.
Kui majas tegevus samas suunas jätkub, siis ilmselt saab ka plaanid ellu viidud.»
Loov-galerii kavatsuste hulgas on jätkata kehakunste tutvustavate loengute-õpikodade sarja, mis sai alguse talve esimesel päeval.

Asjahuvilistel oli meeldiv võimalus kuulata silmaringi laiendavat loengut, mille pidas Eesti seni ainuke hennamaalingute alase teadustöö eest magistriks saanud Katrin Alekand. Otse loomulikult oli tal kaasas kõik vajalik, et soovijate nahka maalingutega kaunistada.

Uue aasta hakul

Uue aasta esimene kuu toob kehakunstide tutvustamise sarjas kaasa süüvimise tätoveerimisse.

Terve artikli leiab siit!

No comments:

Post a Comment