5.11.09

Kerti Alev In Vivo 7.11-18.11

PRESSITEADE
04-11-2009

7. novembril 2009, kell 18:00 avame LOOV galeriis Kerti Alevi digimaalide näituse "In Vivo".

Eksperimenteerivad tööd käsitlevad ühiskonna masinavärki, otsides loomade (ja ka inimeste!) õiguste piire ja piiramatust. Teemavalik on punk bändides J.M.K.E ja Conflict OK!, Promille Promille nime all esinevale Kerti Alevile loomulik valik.

Näitus jääb avatuks kuni 18nda detsembrini.
K.Alev näitusest:
In Vivo on sõna otseses mõttes eksperiment - eksperiment loomadega, tehnilises mõttes, tuleviku tarbeks, sobrades minevikus. Korjates kokku kõik ideede killud, mis aasta jooksul on tekkinud, sain uue näituse teostamiseks piisavalt materjali: nunnumeeter, hi-tech, sci-fi, H.R. Giger ja "Photoshopi fraktalid". Ideid veidike lihvides sündiski eksperiment. Õnneks jääb loomadega katsetamine ainult virtuaalsesse keskkonda. Kuigi segaseks jäävad mu enda tunded selle mõiste suhtes - loomulikult laborirottide pidamine ja nende nõeltega torkimine ei leia heakskiitu. Minule isiklikult - ei! Aga kas noorusliku välimuse säilitamine on inimkonna huvides? Minule isiklikult - jah! Aga Teile? Kuid ärge saage valesti aru, selle näituse raames puudutan teisigi ühiskonnakriitilisi teemasid, mis jäävad ajalukku. Pole ka II maailmasõja aegsed saksakeelsed "lemmikloomade nimed" niisama välja pakutud. Kokkuvõtteks võib öelda, et eksperiment käib, materjal on purgis ja ega järeldused ka tulemata ei jää!

Näitus sai teoks tänu Eesti Kultuurkapitali toetusele.

Rohkem informatsiooni:
LOOV galerii,
Kalevi 13, Tartu www.lmk.ee/loov E-L 12-17
Helen Puistaja 5537169Näitust on võimalik vaadata ka alates 8. novembrist 2009 18:00 internetis: http://freyja.pri.ee/invivo
Kerti Alev http://freyja.pri.ee 56955121

Pressimaterjal:
http://freyja.pri.ee/invivo/InVivo_KertiAlev.tif
11 MB 300dpi RGB

No comments:

Post a Comment