26.5.16

Uued rajad

Viimases postituses kirjutasin millestki lõppevast, seekord aga siis algavast. 

Esmalt peaks vist alustama sellest, et uuel algusel ei ole küll otseselt LOOV märki küljes, välja on see aga kasvanud samast kohast ja sama moodi nagu LOOV – ühest kaua tagapeas arenenud mõttest, mis suhteliselt ootamatult väga kiiresti kasvas. 

Algas see aga juba siis kui veel galeriid pidasin. Ikka ja jälle endale riideid otsides seisin tõsiasja ees, et kõige lihtsamaid asju on kõige keerulisem leida. Lihtne musta värvi hästi langev, hea kvaliteediga, kuid mitte lootusetult eelarvet hävitav t-särk näiteks. Võimatu. Sai siis tihti pigem niisama öeldud, et "Peab ikka selle basic poe ära tegema!"

Kui galerii sai kinni pandud ja veidi hinge tõmmatud, tuli mõte juba kõrgemale pealispinnale ja tegin veidi uurimistöödki, kus-mis tootjaid leidub. Sel hetkel oli väga loomulikult lisandunud nõue, et otsitav kaup peaks olema tootmisviisidelt veidi loodus- ja inimsõbralikum kui kiirmood. Sel hetkel aga tundus siiski olevat puudu jõudu, et jälle millegi uuega alustada.

2014 aasta lõpus, kui tolle hetke töökoht oli lõplikult liiast saanud ja olin valmis midagi täiesti uut tegema, jäi asi õnne otsustada. Nimelt olin kandideerinud Euroopa Vabatahtlikuteenitust tegema Saksamaale ja nagu eelnevad postitused reedavad, siis selle koha ka sain ja poe plaani ootele panin. 

Saksamaale ma seega siis läksin ja tagasi ma tulin ka ning peale Berliini lähedal palju jõudu ja inspiratsiooni ammutamist oli aeg käes. Ehk siis istusin maha, avasin läptopi ja hakkasin otsima õiglaselt ja jätkusuutlikult toodetud rõivaid. Leidsin nii mõndagi ilusat, kõrvale lugesin lõpututes kogustes artikleid märksõnadega conscious, fair, sustainable, organic, slow, ethical jne.

Nüüdseks on pea nii paljude teadmistega täidetud, et vaikselt julgen väita, et kerge aimdus on olemas, kuidas maailma moetööstus, eelkõige just selle jätkusuutlikum pool, töötab. Vahepeale sai tehtud ka üks küsitlus, millele esimesel kolme päeval tuli 300 vastust, ehk siis paistab, et huvi on. Ka tootjad kellele kirjutasin nende riiete müügi sooviga, on kõik väga motiveeritud Eestisse oma kaupa saatma. 

Seega olen jõudnud nii kaugele, et tuleb pood, millele küll ei paneks kauab avaliku osas väga otsest nimetust (nagu jätkusuutlik, orgaaniline vmt), aga valin kaupa sisetunde järgi, pidades silmas oma eetilisi tõekspidamisi. Taksituseks on tavapäraselt muidugi rahapuudus ja seepärast saab loodetavasti juba varsti üles Hooandja algatus. Kui sinnani jõudnud, küll siis uuesti miskit ka kirjutan.

Üks põnev retk on see, mis olen ette võtnud, vahest ikka väga väsitav ka, kuid veel jaksan. Igasugu abi võtan aga ka hea meelega vasti ;)
*Kui oled huvitatud rohkem infot saama, võid mulle kirjutada, lisan Sind tulevase poe maili listi. 

*Kui tead andekat videoklipi tegijat, kes Hooandja video tegemisel kas heast südamest või väikese tasu ees tahaks abiks olla, võid samuti teada anda :)No comments:

Post a Comment