9.1.12

Ilusaid sõnu galeriisõpradelt

Päris mitu hommikut on mul FB või maili vaadates naeratus ja isegi heldimus näole tulnud, kuna galerii sulgemisega on mõned inimesed kirjutanud ilusat, mida ma ka teistega veidi jagaks, sest sellised jutud on põhjuseks edasi liikuda ja uued tegemised ette võtta.

* Helen, suur tänu selle eest, et Sa oma erilise oleku ja olemisega leidsid üles need 50 kunstnikku, keda avalikkus poleks ehk selle kahe aasta jooksul pruukinud näha. Aitäh Sulle selle eest, et tõid noore generatsiooni taas galeriisse - kahenädalste näituste külastamisnumbrid olid LOOV galeriis alati märkimisväärsed. Aitäh, et aitasid noortele kunstnikele avada müügikanali ja tõid müügigaleriisse ostlema ka uue põlvkonna. Aitäh visaduse ja sihikindluse eest, mistõttu saime nautida mitmete väliskuntsnike loomingut. Aitäh, et oskasid balansseerida kunsti ja raha vastuolulise temaatika :) We loov'e gallery!

* Aitäh, Helen, kogu selle töö eest, mis Sa galeriis teinud oled. Aitäh, et aitasid meil korraldada 2 näitust. Aitäh nende lõuna- ja muude tööpauside eest, mis said galeriis veedetud. Aitäh, et alustasid brunchide traditsiooni (Maria lubab pühalikult võtta enda peale nende jätkumise). Aitäh, et oled olemas olnud. Ja kõige suurem aitäh selle eest, et oled meile nii heaks sõbraks saanud. Kohtumiseni!

* Alles nüüd, kui seda kohta enam ei ole, taipan, kui eriline see tegelikult oli. Loodan väga, et sa leiad veel kunagi tee tagasi Tartusse tartu kunsti juurde, sest seda, et sinus on ühendatud ettevõtja ja hea maitsega kunstnik, ei tohiks lasta raisku minna. Selliseid, nagu sina, on ainult üks. Sa olid ka inimesena alati olemas, mitte ei istunud lihtsalt oma aega täis. Sinu juurde oli alati väga mõnus tulla. Mul endal on alati vajadus hästi asjalik olla ja ilmselt selle pärast, et "polnud asja", ma sinu juures väga tihti istumas ei käinud. Aga see oli siiski tunda, et see on tänu sinule palju rohkem, kui lihtsalt üks kunstipood, see oli tore kohtumispaik, omamoodi sõpruskonna pesa või tuum. Annaks jumal, et sa puistaks ka tulevikus oma häid ideid, hoolt ja naeratusi Tartu kunstnike peale ja innustaks sellega meid looma veel ja veel, sest sina oskad meie loodut hoida ja väärtustada :)

.... jah, väike eneseupitus on ikka vahest vajalik :)

* Ahto Sooaru, Kalev Külaase ja Valter Jaokovski pildid

No comments:

Post a Comment