1.9.11

Suur uudis!

Teatavasti on septembrikuus nii mõndagi uut ja ka meie ei pääse sellest (jah ka mina lähen jälle kooli) ning vaatamata sellele, et tegelikult midagi käega katsutavalt uut hetkel pakkuda ei ole, siis vähemalt üllatame uudisega.

Nimelt .... LOOV galerii läheb uutele jahimaadele ja ...

... seega suur uudis on, et selle aastanumbriga lõppeb meie galerii eksistents Tartu Loomemajanduskeskuses. Ei tasu aga veel paanikasse sattuda, neli põnevat kuud on ees ja ega ma oma tegevust täitsa lõpeta ka uuel aastal.

Olles olnud siin üle kahe aasta, seejuures õppinud palju, õpetanud teisi, leidnud sõpru, loonud kontakte, näinud kunsti, teinud kunsti, naernud, nutnud, ahastanud ja imestunud, käinud teistes riikides nende kogemustest õppimas, naabritelt kunsti meile toonud, arenenud koos teiste inkubantidega, mis aga põhiline – arenenud ise nii omal alal kui ka inimesena.

Et aga uusi avastusi ja arenguid teha, on vaja edasi liikuda. - kuhu ja kuidas, see alles selgub, kuid ideid selleks on mitmeid.

Uuel aastal ei ole meid enam võimalik leida kindlast asukohast, kindlasti kavatseme aga siin-seal pead tõsta ja jätkata kunsti sokutamist teie igapäevaellu. Saladuskatte all võib öelda, et silmad tasub lahti hoida LOOV galerii korraldatavate näituste nägemiseks erinevates kohtades (loodetavasti üle Eesti). LOOV logo kandvad ehted ilmutavad ennast teistes kauplustes ja uued kollektsioonid ei jää ka tulemata.

Minek aga ei ole meil kindlasti vaikne, sel aastal on veel mitmeid üllatusi ootamas.

Siinkohal ka üleskutse kunstnikele: Kui tahad ka saada osaks LOOV galerii ajaloost, on selleks veel võimalus – näiteks näituse näol. Meil on „kuri“ plaan saada aasta lõpuks eriliselt ilus number näitusi kokku. Seepärast tahaksime alates oktoobrist anda näitustele eriti kiire tempo ja kutsume üles ennast näitama lühiajaliste isikunäitustega ja korraldama kiireloomulisi performance’eid. Nii lisate oma nime ühte rivvi mitmete meie juures oma esimese isikunäituse korraldanud noorte kui ka juba tuntust kogunud Eesti ja Soome kunstnikega. Sama sõnum on ka müügist huvitatud kunstnikele: teeme poes kiireid muutusi ja klientidele üllatusi!

Seega kuulutame välja LOOV galerii viimase konkursi näitusepinna kasutamiseks, mille kohta loe rohkem siit ja küsimuste puhul pöördu helen.puistaja@gmail.com.
Esmase idee võiks esitada võimalikult kiiresti (tuleva nädala jooksul), et saaksin graafikuid vaikselt paika loksutada. Kui idee aga tuleb hiljem, anna siiski teada, äkki on veel mõni vaba aeg või hoopis muu võimalus.
*Siinjuures meenutan ka, et Tartu Kultuurkapitalile projektide esitamiseks on tähtaeg 30.septembril. Kui vaja, oleme muidugi projekti kirjutamisel abiks.


Rõõmsate kohtumisteni,
Helen .... ja teised galeriilased :)

No comments:

Post a Comment