28.8.12

Mirjam Mölder-Mikfelt “Once upon a time in space”

'we LOOV exhibition Telliskivi Loomelinnakus' projekti raames avaneb 1.septembril kaks fotonäitust, üks Soome, teine Eesti kunstnikult. Kohalikku loomingut esindab maalikunstnik Mirjam Mölder-Mikfelti esimene isiklik fotonäitus nimega “Once upon a time in space”. 

Fotograafiaga on kunstnik aga tegelenud kauem, kui maalimisega. Suur osa lapsepõlvest möödus fotograafist ema kõrval nii koduses pimikus kui ka suures fotoateljees tööd jälgides ning huviga teadmisi ahmides. Nii alustas väike fotoentusiast oma isikliku kaameraga pildistamist juba mõne aasta vanuselt. Tõsisemalt hakkas ta fotograafiaga tegelema teismeeas ning on oma oskusi arendanud läbi pidevate enesetäienduste ja katsetuste. 

Näituse töödki on osa eksperimendist, mille käigus jäädvustas kunstnik oma maalide reljeefseid pindu (mis on sündinud näiteks riisi, tatart, kaerahelbeid, kangast, tualettpaberit, niiti, nööri, kuivatatud taimi jms materjale kasutades) ning muutis need valguse, varjude ja võttenurkadega mängides ebamaiselt kiirgavateks kosmilisteks maastikeks. 

Kunstniku töövahendite hulka kuuluvad nii peegel- kui kompaktkaamerad, analoogsed ja digitaalsed. Käesoleva näituse fotod on üles võetud digikompaktkaameratega (+makro/fisheye konverter), milledest kõige tähelepanuväärsem on “digitaalne Holga” Takashi FX521. Käesoleva näituse fotod sobituvad pigem lomograafia kui klassikalise fotograafia alla pakkudes seega värvikalt põnevat elamust. 

"Once upon a time in space" on sügavuti Mirjam Mölder-Mikfelti maalide sisse minek, võimalus näha tema loomingut täiesti uuelt tasandilt, autorile omase eufoorilise värvisajuga üle kallatuna. Näitusele mitte mahtunud fotosid saab vaadata kunstniku kodulehel www.mikfelt.com

Näitus avatakse 1.septembril kell 18:00 ja jääb avatuks 28.septembrini.
Telliskivi Loomelinnaku galeriidesse pääseb tööpäeviti kella 9-st 18-ni.

No comments:

Post a Comment